• Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych

• Przedstawiciele naszej szkoły, którzy wywalczyli tytuły laureatów: Zuzanna Szczeszek i Dominik Sołtysiak wraz z panią dyrektor Ewą Pietrusiewicz oraz panią Agnieszką Weimann wzięli udział w  uroczystym podsumowaniu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się dnia 3 kwietnia 2019 r. w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. W roku szkolnym 2018/2019 Lubuski Kurator Oświaty przy pomocy komisji szkolnych, rejonowych i wojewódzkich zorganizował 10 konkursów przedmiotowych z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język francuski, język niemiecki, język polski i matematyka.

W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 18 127 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 3 379 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 588 uczniów, z których 160 uzyskało tytuł laureata.

Zaświadczenia, listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom i ich opiekunom Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak oraz Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa.

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Poznaliśmy zawód leśnika

• Podczas lekcji doradztwa zawodowego dnia 4.04.2019 r. uczniowie klas 7 a i 7 b mieli okazję zapoznać się z zawodem leśnika. Prezentacji dokonali pracownicy Nadleśnictwa Babimost: pani Izabela Golar i pan Leszek Stasik. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, a najbardziej uczniów zaciekawił sprzęt wykorzystywany przez leśników w pracach leśnych. Dziękujemy!

• Sukcesy w konkursie matematycznym  "OMEGA"
          • Sukcesy w konkursie matematycznym "OMEGA"

• 1 kwietnia 2019 r.  w Liceum Ogólnokształcącym w Zbąszyniu zorganizowano po raz 19 konkurs matematyczny "OMEGA", w którym wzięły udział reprezentacje klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej z 5 okolicznych miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Sołtysiak, Paweł Janeczek i Bartosz Zioła. Babimojska reprezentacja zajęła zespołowo I miejsce, a indywidualnie Paweł Janeczek zebrał komplet punktów, tym samym zajmując również I miejsce, natomiast Bartosz Zioła zajął III miejsce.  Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!

• W krainie Śródziemia

• Hobbit, czyli tam i z powrotem to niezwykle ciekawa lektura, która przenosi czytelników do krainy Śródziemia. Oprócz ludzi można tam spotkać czarodziejów, elfy, trolli, krasnoludów oraz groźne pająki czy wodza orków.

Wędrówkę po tym baśniowym świecie odbyła klasa 6a. Uczniowie na motywach powieści J.R.R. Tolkiena opracowali i stworzyli gry planszowe. Za podstawę planszy posłużyły pudełka do pizzy, które dzięki świetnej znajomości treści lektury oraz wyobraźni szóstoklasistów przeobraziły się w magiczne Śródziemie. Następnie grupy opracowały zasady gry i instrukcje dla graczy.

Zwieńczeniem dwugodzinnej pracy była przyjemność rozgrywki we własnoręcznie wykonane planszówki.

• Nasi uczniowie na Dniach Frankofonii

• Dnia 20 marca uczniowie kółka języka francuskiego po raz pierwszy w historii naszej szkoły wystąpili na Dniach Frankofonii, organizowanych przez Zakład  Filologii Romańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.   W spektaklu, oprócz nas, wystąpiły szkoły z Zielonej Góry i  Żagania. Zaprezentowaliśmy program artystyczny w języku francuskim przygotowanym przez Małgorzatę Mazur.

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

• „W krainie baśni braci Grimm”

• Jak co roku w naszej szkole przeprowadziliśmy trójetapowy konkurs czytelniczy pod tytułem „W krainie baśni braci Grimm”.
            Pierwszy indywidualny etap dotyczył znajomości czterech baśni. Laureatami zostali:

IVa -  Iga Heyduk, Jakub Koźma oraz Martyna Vogel;
            IVb - Jacek Wołek, Maksymilian Czerwiński oraz Kornelia Groszek ;
            IVc - Patrycja Konieczek, Hania Kaczorek oraz Ania Głuska.

W etapie drugim laureaci poprzedniej części podeszli do testu finałowego, pracując w trzyosobowych grupach (klasowo). Miejsce III zajęła Klasa IVb, miejsce II klasa IVc, a miejsce I klasa IVa.
            Na zakończenie uczniowie wzięli udział w etapie plastycznym w grupach 3-4 osobowych. Ich zadaniem było narysować postać z przeczytanych baśni. Miejsce II ex aequo zajęły klasy IVb oraz IVc, natomiast miejsce I zajęła klasa IVa.

Gratulujemy uczestnikom wspaniałych wyników, oraz dziękujemy za udział w konkursie, który przygotowały: Wiktoria Lehmann, Amelia Melnik i Julia Hylak pod kierunkiem pani Aleksandry Michalskiej.