• Merry Christmas!

• Uczniowie klasy 7a pod kierunkiem pani Patrycji Stajkowskiej przygotowali e-kartki z życzeniami świątecznymi w języku angielskim. Thank you:)

• Pierwszaki potrafią!

• Uczniowie klas pierwszych przy wsparciu pani Elżbiety Zdunek przygotowali prace plastyczne o tematyce świątecznej. Oprócz tradycyjnych ozdób z papieru stworzyli na lekcjach informatyki zimowe obrazki w  programie Microsoft Paint. Gratulujemy efektownej twórczości:)

• SKETCHNOTING - JAK NARYSOWAĆ SOBIE NOTATKĘ?

• Sketchnoting pochodzi od angielskich słów sketch – szkic, noting – notowanie. Jest to sposób na notowanie, zapamiętywanie i prezentowanie najróżniejszych treści w formie wizualnej. Wykorzystuje się tu rysunki, symbole i różnorodne znaki graficzne.

Ludzki mózg myśli obrazami, więc notatki graficzne w dużym stopniu usprawniają nam pracę.

Wykorzystując obraz nie tylko upraszczamy zapis ale i precyzyjniej przekazujemy sens za pomocą symboli, obrazów i ułatwiamy zapamiętywanie.

Każdy z nas próbował jakiś sposobów, by ułatwić sobie naukę. Uczniowie klas ósmych korzystali na lekcji języka angielskiego ze sketchnotki, by usystematyzować sobie wiadomości z gramatyki. Takim sposobem powstało kilka ciekawych notatek graficznych, dotyczących użycia przedimków a/an/the oraz stopniowania przymiotników.

Może ktoś z was z nich skorzysta?

Tekst: Patrycja Stajkowska

• Mikołajkowe prace plastyczne klas 3 a, 3b, 2a, 2b i 1a

• Uczniowie klas trzecich i drugich pod kierunkiem swoich wychowawczyń - pań: Bernardety Mikołajczak, Małgorzaty Piechaczek, Elżbiety Kurowskiej-Hoły, Magdaleny Żok i Dominiki Pawluk przygotowali piękne prace mikołajkowo - gwiazdkowe. Zapraszamy do galerii!

• "Autoportret z książką"

•  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowany został konkurs plastyczny pt. "Autoportret z książką". Uczniowie klas 4-7 wykonali swoje portrety pod kierunkiem pani Bożeny Wołek.

Autorami najlepszych prac są:
            1 miejsce - Natalia Ludowicz kl. 7c
            2 miejsce - Katarzyna Stasik  kl. 4a
            3 miejsce - Kinga Mruk  kl. 4b
            Wyróżnienia: Ewa Michalak 7b, Dawid Żołądkiewicz 4b, Piotr Szewczyk 4a. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły:)
            Gratulujemy!

• Czas na kreatywność – jak promować Polskę wśród obcokrajowców?

• Uczniowie klas czwartych stworzyli na lekcjach języka angielskiego sporą kolekcję koszulek, pełną nowych trendów i wzorów.

Polska gości coraz więcej turystów w zagranicy, którzy nabywają różnorodne pamiątki. Sprawdźcie jakie pomysły na prezent z polskim akcentem dla obcokrajowca mieli nasi czwartoklasiści. Niejeden sklep z pamiątkami pozazdrościłby takiej kolekcji.

Poniżej prace uczniów, które niejednokrotnie będą się kojarzyć z tym co polskie. Podziwiajcie!

Tekst - Patrycja Stajkowska.

• Dzień Pluszowego Misia

• Zna twoje najskrytsze tajemnice, nigdy cię nie zawiódł, do tego jest zawsze przy tobie. Pluszowy miś, symbol szczęśliwego dzieciństwa, 25 listopada obchodzi swoje święto. Zapraszamy do galerii zdjęć naszych misiaków:)

• Warsztaty profilaktyczne ,,DEBATA”

• Od 18 listopada br. w naszej szkole realizowany jest Program Profilaktyczny DEBATA. Jest on polecany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Uczestniczą w nim uczniowie klasy 5a, 6a i 6b. W każdym oddziale realizowane są 3 godziny.  Zajęcia prowadzi pani Kamila Pakosz z Centrum Edukacji i Profilaktyki DIALOG w Krakowie. Pani Kamila dostarcza uczniom obiektywnych informacji, dotyczących tego, czym jest alkohol, jakie jest jego działanie oraz skutki spożywania. Wspólnie z uczniami obalają mity, które krążą wokół alkoholu. Zwraca też uwagę na inne uzależnienia m.in. na nadmierne korzystanie z aplikacji internetowych i gier. Przypomina uczniom, że ważnym krokiem jest ustalenie zasad i etapów stopniowego ograniczania czasu spędzanego przy telefonie i komputerze. Jest to szczególnie ważne w czasie zdalnej nauki.

Warsztaty realizowane są w ramach współpracy naszej szkoły z  Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Babimoście i otrzymanemu na ten cel dofinansowaniu.

Urszula Kusiak - pedagog szkolny.