• Pomagamy

• "Szpikowa paczka"

18.12.2019 r.

Już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się zbiórka rzeczy dla dzieci w ramach akcji organizowanej przez fundację Anny Wierskiej DAR SZPIKU. Zebraliśmy różnorodne podarki, takie jak: zabawki, gry, maskotki, kubki, książki, przybory szkolne (kredki, pisaki, ołówki, zeszyty), ręczniki, środkami czystości, słodycze oraz żywność o długim terminie przydatności do spożycia.

Darczyńcy wykazali się hojnością i empatią, dzięki czemu i w tym roku Święta Bożego Narodzenia dla wielu dzieci będących pacjentami odziału onkologicznego w Poznaniu oraz ich rodzin będą radośniejsze i przepłenione świadomością, że nie są pozostawioni sami w swojej chorobie. Nasze prezenty zostały dostarczone do punktu zbiórki w Zbąszyniu, stamtąd do siedziby „Drużyny Szpiku” w Nowym Tomyślu a następnie tarfią do dzieci na oddziale onkologicznym w Poznaniu.

Otrzymaliśmy ogromne podziękowania za ponowne włączenie się do akcji „SZPIKOWA PACZKA”. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę – dzieciom i ich rodzicom – chciałabym gorąco podziękować za wsparcie tej szczytnej inicjatywy.

Oto kilka przykładowych zdjęć, tego co udało nam się zebrać.

Anna Prządka

....................................................................................

"Uratuj psisko, wspomóż schronisko"

Góra Grosza

Samorząd uczniowski dziękuje  Uczniom i ich Rodzicom za udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest pomoc dzieciom z domów dziecka. W tej edycji udało nam się zebrać grosiki o łącznej wartości 1033 zł i 2 gr!

Szczególne podziękowania składamy uczniom, którzy przez wiele dni liczyli grosiki: Wiktorii Olender, Wiktorii Rakowskiej, Wiktorii Judt oraz Jakubowi Dolińskiemu.

AKCJA „KUP PAN SZCZOTKĘ”

Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji zbierania szczotek i past do zębów. Informujemy jednocześnie, że tuż po feriach starujemy z kolejną akcją. Tym razem będziemy zbierać środki opatrunkowe. O szczegółach poinformujemy w osobnym ogłoszeniu.