Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Osiągnięcia 2018/2019

Sukcesy w konkursie matematycznym "OMEGA"

1 kwietnia 2019 r.  w Liceum Ogólnokształcącym w Zbąszyniu zorganizowano po raz 19 konkurs matematyczny "OMEGA", w którym wzięły udział reprezentacje klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej z 5 okolicznych miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Sołtysiak, Paweł Janeczek i Bartosz Zioła. Babimojska reprezentacja zajęła zespołowo I miejsce, a indywidualnie Paweł Janeczek zebrał komplet punktów, tym samym zajmując również I miejsce, natomiast Bartosz Zioła zajął III miejsce.  Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!

************************************************************************************************************

WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH

Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum w tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Tytuł laureata uzyskali:

1. Dominik Sołtysiak z matematyki (opiekun pani Grażyna Czerwińska)

2. Zuzanna Szczeszek z języka polskiego (opiekun pani Agnieszka Weimann)

Tytuły finalistów zdobyli:

w gimnazjum:

1. Paweł Janeczek z matematyki (opiekun pani Bożena Dąbrowska)

2. Wiktoria Lehmann z języka polskiego (opiekun pani Wioletta Wernerowska)

3. Michał Truszkowski z języka polskiego (opiekun pani Małgorzata Kaczmarska)

w szkole podstawowej:

1. Dominik Sołtysiak z geografii (opiekun pani Monika Maksimczyk)

2. Dominik Sołtysiak z biologii (opiekun pani Barbara Kubaś)

3. Bogusława Kaźmierczak z języka polskiego (opiekun pani Agnieszka Weimann)

Tytuł laureata konkursu przedmiotowego oznacza uzyskanie 100 % punktów podczas danej części egzaminu, a także maksymalnej liczby punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej, czyli  w praktyce otwiera drzwi do każdej szkoły średniej w Polsce.

Serdecznie gratulujemy zdolnym uczniom Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz nauczycielom, którzy tak znakomicie przygotowali swoich podopiecznych do startu w tegorocznych konkursach.

Uroczysta gala, podczas której pani kurator Ewa Rawa wręczy uczniom zaświadczenia i nagrody, odbędzie się w środę 3 kwietnia o godzinie 11.00 w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Konkurs Siedem Grzechów Głównych

Już po raz jedenasty wyłoniono najlepsze prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Konkurs został zorganizowany przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
Jury miało niełatwe zadanie i musiało wybrać spośród wielu pięknych prac te, które stanowiły najlepsze zobrazowanie tematu.

Uczeń naszej szkoły Kacper Żołądkiewicz zajął I miejsce w  swojej kategorii wiekowej.

Komisja w składzie: prof. UŚ dr hab. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Katarzyna Gielecka-Grzemska (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Katedra Grafiki), ks. Tomasz Zmarzły (historyk sztuki, redaktor Tygodnika Niedziela)  oraz artysta plastyk Bartek Gawlik (Muzeum Saturn w Czeladzi) oceniła prace  Warto zaznaczyć, że w rekordowej ilości - 823!
Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę.

Jeszcze raz gratulujemy   sukcesu  naszemu uczniowi.
            Halina Grina

Ilustracją do popularnego idiomu „Storm in a teacup” (burza w szklance wody) nasza uczennica Julia Ludowicz wywalczyła 3 miejsce w kategorii kl. 7-8 SP w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym „Idiom...Ink”. Konkurs polegał na zilustrowaniu dowolnego angielskiego idiomu w dosłowny sposób. Dnia 13.12.2018 r. uczennicy wręczono dyplom i zestaw upominków. Gratulujemy!
Koordynacją konkursu w naszej szkole zajęły się pani Anna Prządka i pani Bożena Wołek.

Nasza uczennica, Małgorzata Stasik, odniosła sukces w Międzynarodowym Konkursie MAST pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat" zorganizowanym pod patronatem honorowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Na konkurs nadesłano 4 tysiące prac z 666 szkół z Polski i z 17 szkół polonijnych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Czech. Nagrodzono prace ze szkoły polonijnej na Brooklinie w Nowym Jorku, ze szkoły w Trzyńcu w Czechach oraz ze Szkoły Sobotniej im. Adama Mickiewicza w Blackburn w Wielkiej Brytanii.
Wśród nagrodzonych prac z Polski znalazła się też praca plastyczna naszej uczennicy z babimojskiej szkoły - Małgosi Stasik. Gratulujemy wielkiego sukcesu! - opiekun konkursu - Bożena Wołek.

Nagrodzona ilustracja do "Legendy o Złotej Kaczce".

.................................................................................................................

Konkurs na prezentacje multimedialne

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Najlepszą okazała się prezentacja poświęcona Lechowi Wałęsie przygotowana przez klasę 8 B.

Drugie miejsce przyznano klasie III B PG za prezentację o Andrzeju Sapkowskim.

Andrzej Sapkowski KL.III B.pdf

Trzecie miejsce zajęła kl. III A PG prezentacją postaci Janiny Ochojskiej.

Janina Ochojska kl.III A.pdf

Szkoła Podstawowa w Babimoście