Aktualności
Zapraszamy do udziału w Gminnym Dniu Dziecka:)
Koncert filharmonii
"Wesołe walce i polki - czyli Zosia na cesarskim dworze" to tytul koncertu, który uczniowie klas I- IV mogli obejrzeć juz jako ostatni w roku szkolnym 2024/2025. Muzycy dzięki swoim pięknym strojom i granym utworom przenieśli nas do pałacu gdzie odbywały się bale. Bardzo ciekawie zapoznali nas z historią muzyki wesołej i skocznej, która zagościła na salonach cesarza. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkania z muzyką I zapraszamy w nowym roku szkolnym.
Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.
Powodzenia na egzaminie!
- 17
„W poszukiwaniu nici Ariadny”
W tegorocznym konkursie mitologicznym „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów. Na przedstawicieli piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trzeba było także przebrnąć przez labirynt pytań i zadań. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:Hanna Fiołka, Marianna Radzińska i Maciej Pańczyszyn.
Na zaszczytnym II miejscu uplasowali się: Barbara Kusiak, Adam Matysiak i Łukasz Owczarek. Natomiast statuetkę Nike oraz tort otrzymali: Patrycja Poźniak, Adrian Kuc oraz Marcel Szymański. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.
Gratulacje dla rywalizujących uczniów!Organizatorki konkursu: Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.
Udany występ naszej uczennicy w finale wojewódzkim LKA
Z dumą informujemy, że nasza uczennica Paulina Kubiak z klasy 8b bardzo dobrze zaprezentowała się podczas finału wojewódzkiego Lubuskich Konfrontacji Artystycznych (LKA) dnia 9.05.2025 r. w Kostrzynie nad Odrą. Jej występ spotkał się z ogromnym zainteresowaniem jury oraz publiczności. Gratulujemy występu i życzymy dalszych artystycznych osiągnięć!
Sukces Anastazji w finale wojewódzkim konkursu plastycznego PRO ARTE 2025!
- 3
Z ogromną dumą informujemy, że Anastazja Antończak, uczennica klasy 8a, zdobyła III miejsce oraz zaszczytny tytuł laureata w finale wojewódzkim Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2025!
Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Oczy to miejsce, w którym koncentruje się wszystko, co najważniejsze w człowieku”. Anastazja w wyjątkowy sposób zinterpretowała temat, tworząc poruszającą i dojrzałą pracę, która została wybrana spośród ponad 1100 zgłoszeń z całego województwa!
Ten sukces to nie tylko prestiż, ale i konkretne korzyści – Anastazja uzyskała dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, co z pewnością pomoże jej w rekrutacji do wymarzonej szkoły.
Gratulujemy Anastazji ogromnego talentu, wrażliwości artystycznej i pasji!
Do finału awansowała również uczennica klasy 5 a Aleksandra Czarna uzyskując za swoją piękną pracę tytuł finalistki. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!Opiekunką obu utalentowanych uczennic jest pani Bożena Wołek.
Magiczny dywan w akcji!
- 31
Nauka przez ruch? Tak, to możliwe! W klasach 1–3 odbywają się wyjątkowe zajęcia z kształcenia kreatywności z wykorzystaniem magicznego dywanu – interaktywnego narzędzia, które w atrakcyjny sposób wspiera rozwój dzieci. Uczniowie mają okazję uczyć się poprzez ruch, zabawę i współpracę, rozwiązując zadania rozwijające spostrzegawczość, refleks, logiczne myślenie oraz wyobraźnię.
Tekst i zdjecia - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.
Wiosenne kodowanie na dywanie w klasach 1a i 1b
- 9
W klasach pierwszych zrobiło się wyjątkowo kolorowo i kreatywnie za sprawą zajęć z kodowania na dywanie! W ramach wiosennej tematyki uczniowie pracowali z matami do kodowania oraz klockami Korbo, rozwijając przy tym logiczne myślenie, orientację przestrzenną i umiejętność pracy zespołowej. Zadania polegały na tworzeniu wiosennych wzorów, a także budowaniu ruchomych konstrukcji z klocków Korbo. Nauka przez zabawę przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji z osiąganych rezultatów.
Tekst i zdjęcia - Emilia Starosta.
Dzień Bez Plecaka
- 22
Dzień bez plecaka (z ang. „No Backpack Day”) to akcja, podczas której uczniowie przychodzą do szkoły… bez tradycyjnych plecaków. Ich zadaniem jest znaleźć alternatywny sposób na przyniesienie swoich książek, zeszytów i przyborów szkolnych. Możliwości jest wiele – walizki, koszyki na zakupy, garnki, wózki dziecięce, pudełka po butach, skrzynki na narzędzia, a nawet… poszewki na poduszki! Pomysł wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i początkowo miał wymiar charytatywny – zwracano uwagę na dzieci w biedniejszych krajach, które nie mają możliwości noszenia książek w plecakach. W Polsce przyjął się jako zabawna i kreatywna forma oderwania się od szkolnej rutyny.
A oto wyniki konkursu na najciekawszy „nie-plecak” . Przedstawiciele samorządu wybrali najbardziej kreatywne pomysły następujących uczniòw:
Zuzanna Buda kl.6b, Oliwier Bohdanowicz kl. 7b, Tomasz Buda kl. 5b
Na wyróżnienie zasługują także: Małgorzata Pańczyszyn, 4b Ernest Łukasiewicz kl. 5b, Wiktor Lehmann kl. 5b Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.Samorząd Uczniowski
Wspólne upamiętnienie 80 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej
- 1
Z okazji 80 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej oraz Narodowego Dnia Zwycięstwa, wspólnie z delegacją Urzędu Miejskiego w Babimoście, z delegacjami lokalnych stowarzyszeń, radnymi oraz przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Pod Muchomorkiem” w Babimoście, złożyliśmy symboliczne wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Babimoście.
Zdjęcia - UM w Babimoście.
Sztuka dekorowania stołu – lekcja estetyki i radości
- 2
Na lekcjach techniki uczniowie klas 5 poznali zasady nakrycia prostego i dekoracji stołu. Dowiedzieli się, jak może wyglądać codzienne udekorowanie stołu, a jak na ważną uroczystość. Następnie wykonali dekoracje stołów na okazje wybrane przez siebie: Walentynki, Wielkanoc czy urodziny. Dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że warto zadbać o piękny wygląd stołu nawet co dzień, bez szczególnej okazji. Ważne, by dekorowanie sprawiało radość, a pięknie wyglądający stół wprowadzał domowników podczas posiłków w dobry nastrój.
Tekst i zdjęcia - Monika Maksimczyk.
Konkurs na kartkę wielkanocną
Z ogromną radością nagrodziliśmy osoby, które włożyły serce, talent i zaangażowanie w wykonanie przepięknych kartek wielkanocnych. Ich prace zachwyciły nas pomysłowością, starannością oraz świątecznym duchem, który w nich zawarli. Każda kartka to nie tylko ozdoba, ale także wyraz życzliwości, tradycji i artystycznej wrażliwości. Cieszymy się, że dzięki Wam mogliśmy poczuć magię Świąt Wielkanocnych w tak wyjątkowy sposób. Z przyjemnością wręczyliśmy dyplomy i upominki - za kreatywność, trud włożony w przygotowanie prac i piękne przesłanie, jakie z nich płynie. Gratulujemy i dziękujemy!
Tekst i zdjęcia - Alicja Młynarczak.
Konkurs czytelniczy: "Czy znasz książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai?"
W naszej szkole odbył się dnia 29.04.2025 r. konkurs czytelniczy dla miłośników serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai autorstwa Martina Widmarka. Uczestnicy musieli wykazać się świetną znajomością przygód młodych detektywów z Valleby, odpowiadając na pytania dotyczące fabuły, bohaterów i zagadek rozwiązanych przez Lassego i Maję. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie z zaangażowaniem rywalizowali o tytuł najlepszego znawcy serii. Zwyciezcami zostali:
Miejsce 1. Tymon Kaczorek i Ignacy Banach;
Miejsce 2. Adam Pisarek;
Miejsce 3. Martyna Brzóska,Leon Waligórski i Oskar Żabnicki.Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego czytania!
Archiwum Aktualności