Zdjęcia - Małgorzata Wojtek.
Wycieczka klas 8a i 8b do Trzęsacza i Międzyzdrojów
- 1
Wyróżnienie w Finale Wojewódzkim Amatorskich Grup Teatralnych
30 maja 2023 okazał się szczęśliwym dniem dla Reimannówek.
Nasza grupa teatralna ponownie zatriumfowała i w tym roku, otrzymując wyróżnienie w Finale Wojewódzkim Amatorskich Grup Teatralnych.
Aktorzy nasi przedstawili sztukę pt. „Mały Książę” w reżyserii p. J.Reimann. Nie była to forma bajkowa i bogata w dekoracje, lecz forma w której przekaz wartości był najważniejszy. Skupiliśmy się na symbolach i słowie. Wyjątkowa, współczesna jazzowa muzyka Leszka Możdżera, w awangardowej produkcji, podkreślała oryginalność i klimat spektaklu.
Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki.
Tekst i zdjęcia - Jolanta Reimann.
Przyjemne z pożytecznym
- 7
Uczniowie kl. 6 i 7 wyjechali do Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu. Mieli szansę
obejrzeć szkołę, poznać uczniów i uczestniczyć w warsztatach przygotowujących do pracy
leśnika. Na koniec spędzili czas przy ognisku, smażąc kiełbaski.Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.
Nasi uczniowie w kolejnym finale wojewódzkim!
Nasza grupa teatralna „Reimannówki“ ponownie nominowana do
FINAŁU LUBUSKICH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH – TEATR 2023.
Finał odbędzie się 30 maja 2023 r. W tym roku startujemy z przedstawieniem „Mały Książę”.
Trzymajcie za nas kciuki !
Dla naszych kochanych mam:*
Zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.
Egzamin ósmoklasisty - fotorelacja
- 9
19 maja - dzień dobrych uczynków w Szkole Podstawowej w Babimoście
- 9
Pomysłodawcą święta Dnia Dobrych Uczynków jest Fundacja Ekologiczna Arka. Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005 roku i do dziś promują tę inicjatywę w społeczeństwie. Arka zachęca do dobrych uczynków zarówno wobec ludzi, jak i zwierząt czy środowiska naturalnego. Pomysł ARKI zyskał sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji czy mediów.
Również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji w postaci szeregu inicjatyw. Jedną z nich było wdrażanie dzieci i młodzieży w chęć niesienia pomocy środowisku, a więc szerzenia akcji czystości w najbliższym otoczeniu - szczególnie miasta Babimost.Kolejne rezultaty działań nauczycieli i uczniów pojawią się na stronie szkoły. Zachęcamy wszystkich do udziału na rzecz drugiego człowieka i środowiska. Zbieramy baterie, zużyte telefony komórkowe, makulaturę. Finał zbiórki makulatury i jej odbiór z naszej szkoły odbędzie się 22.06.2023 r.
Katecheci, SU
Majowa niespodzianka
- 37
W poniedziałek 8 maja na uczniów naszej szkoły czekała niezwykła niespodzianka – szkolne korytarze przeszły niesamowitą metamorfozę. Kto za tym stoi? Dorota Szelągowska? A może Krzysztof Miruć albo telewizja Polsat 😊
Otóż nie. Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z firmą IKEA Industry w realizacji projektów wspierających rozwój uczniów, a także promujących działania ekologiczne. W tym roku IKEA dofinansowała projekt o nazwie 3 x R – relaks, ruch, rozrywka, który zakładał zagospodarowanie przestrzeni korytarzowych na trzech różnych kondygnacjach budynku tak, by powstały dostępne dla uczniów strefy o różnej funkcjonalności.
Na parterze dla najmłodszych i pełnych energii uczniów klas 1-3 urządziliśmy strefę ruchu – wypełniły ją tablice sensoryczno-manipulacyjne oraz gry podłogowe.
Na pierwszym piętrze powstała strefa gier – stoliki z grami planszowymi i kolorowe pufy umożliwiają spędzanie przerw w miłym towarzystwie koleżanek i kolegów. Można zagrać w chińczyka, szachy czy warcaby i zrelaksować się po trudnym sprawdzianie.
Z kolei na drugim piętrze zagościły kwiaty – doniczkowe i tekstylne. Tam bowiem powstał przytulny kącik relaksu. Wykonane z palet i wyłożone kolorowymi poduchami siedziska, w otoczeniu mięciutkich zasłon i pięknych roślin pozwalają odpocząć, poczytać książkę, porozmawiać z rówieśnikami, bowiem zgodnie z założeniami projektu nowe miejsca to strefy bez telefonu, tu rozmowy toczą się tylko na żywo, twarzą w twarz.
W realizację projektu zaangażowało się mnóstwo osób – uczniowie, którzy malowali palety, obszywali zasłony, urządzali kąciki podczas majówki. Pracownicy firmy IKEA – pani Paulina Wolska, która koordynowała nasz projekt z IKEĄ oraz załatwiała wszelkie sprawy formalne. Pani Elżbieta Twardowska, panowie Rafał Wieczorek, Dominik Pawluk, Kornel Radziński, Mieczysław Kostera, Tomasz Waligórski i Michał Kurasiak, którzy podczas ferii zimowych spędzili w szkole cały dzień szlifując palety, a następnie skręcając je, aby powstały fotele. Pracownicy firmy budowlanej oraz sam szef – pan Marek Muńko, który osobiście przywiózł palety z IKEI do szkoły. Pracownicy obsługi naszej szkoły – którzy porządkowali, pomagali urządzić i upiększać nasze korytarze. Rodzice oraz wychowawczynie klas 1-3 przygotowali cudowne tablice manipulacyjne, działając przy tym w myśl zasad upcyclingu. Z kolei pan Wojciech Jaroszek zaprojektował i drukował na drukarce 3D pionki i figury do gier. Wreszcie nauczycielki – pani Aleksandra Michalska i Patrycja Stajkowska (oraz sama pani dyrektor – Ewa Pietrusiewicz), które nie tylko napisały i koordynowały projekt, zakupiły niezbędne materiały, ale też osobiście kleiły gry podłogowe, prasowały zasłony, meblowały kąciki.
Warto jeszcze wspomnieć, że wcześniej nowe przestrzenie korytarzowe zostały wyciszone, aby zwiększyć komfort odpoczynku i relaksu uczniów.
Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację naszego projektu serdecznie dziękujemy – bez Waszej pomocy nie dalibyśmy rady 😊
Efekty naszej kilkumiesięcznej pracy można podziwiać na zdjęciach.
Poniżej link do filmiku prezentującego drukowanie figury szachowego króla w drukarce 3D:
Nasz uczeń w finale wojewódzkim konkursu recytatorskiego!
Uczeń klasy 8b Michał Długosz reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w kategorii "Recytacja", który odbył się 17.05.2023 r. w Kłodawie. Piękną interpretacją tekstu o problemach młodzieży, będącego fragmentem książki "Stowarzyszenie umarłych poetów", Michał poruszył publiczność. Gratulujmy mu udziału w konkursie!
„Z wizytą w kubańskiej wiosce”
Koncerty zielonogórskiej filharmonii „Orfeusz” z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” to możliwość poznania różnego rodzaju muzyki, instrumentów oraz wspólnej zabawy uczniów klas I-IV. Ostatni koncert w roku szkolnym 2022/23 pt. „Z wizytą w kubańskiej wiosce” zaprowadził uczniów do wioski kubańskiej. Rytmiczna muzyka tak poruszyła uczniów iż trudno było usiedzieć na fotelach.
Na takie koncerty czekamy w nowym roku szkolnym.Tekst i zdjęcia - Elżbieta Kurowska-Hoły.
Kangur Matematyczny
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny.
Konkurs wywodzi się z Australii. W roku 1990 obył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata.
Kangur został doceniony przez Francuskie Towarzystwo Matematyczne nagrodą ALEMBERT w 1994 roku w kategorii: najlepszy sposób popularyzacji matematyki.
W Kangurze bierze obecnie udział około 30 krajów. Z radością informujemy, że w tym roku wyróżnienia otrzymali Julia Kluczewska z klasy 4 b i Marcel Misiak z klasy 8 a. Gratulujemy!
Wycieczka do portu lotniczego w Nowym Kramsku
- 2
Jak wyglądają miejsca na lotnisku na co dzień niedostępne dla pasażerów? Jak prezentują się w powietrzu startujące i lądujące samoloty, oglądane z bliskiej odległości? Na czym polega praca służb lotniczych? Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 2a i 2b podczas wycieczki w dniu 28 kwietnia 2023 roku. Dzieci zostały zapoznane z zasadami funkcjonowania portu lotniczego oraz poznały jego infrastrukturę. Została im zaprezentowana praca Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Uczniowie przeszli „ścieżką pasażera”, jechali autobusem po płycie lotniska, obserwowali lądowanie i start samolotu oraz zdobyli podstawową wiedzę z zakresu działania służb bezpieczeństwa.
Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Kaczorek za pomoc w organizacji wycieczki.
Tekst – B. Mikołajczak i M. Piechaczek
Zdjęcia – M. Kaczorek
Konkurs kulinarny
- 25
Ostatnie dni w naszej szkole były bardzo pracowite, ponieważ Samorząd Uczniowski zorganizował Konkurs Kulinarny o puchar MasterChef’a 2023 ufundowany przez panią dyrektor Ewę Pietrusiewicz. Polegał on na rywalizacji klas 4-8 w przygotowaniu dwóch dań. Temat przewodni konkursu to: „Zdrowo na co dzień”. Rywalizacja miała na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz wdrażanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Czteroosobowe jury oceniało potrawy według: smaku, aromatu, kreatywności, kolorystyki, zgodności z tematem oraz czystości miejsca pracy, a i tak miało ogromny problem z wyróżnieniem zwycięzców. Wszystkie dania były bardzo zróżnicowane i smakowite. Ich sposób podania również budził zachwyt. A oto podium MasterChef’a szkoły:
I miejsce - klasa 4b
II miejsce - klasa 8b
III miejsce - klasa 5a
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Zajęcia kulinarne odbywały się w pracowni gastronomicznej, która została doposażona w sprzęt z progrmau "Laboratoria Przyszłości".
Zajęcia w nowym gabinecie logopedycznym:)
- 2
"Angielskie" gotowanie
Uczniowie klas szóstych przygotowywali potrawy komentując gotowanie w języku angielskim.
Enjoy your meal!
Anna Prządka.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie