Sukcesy w "Matematycznym Kangurze"
I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego
10 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych oraz z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku.
Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych.
W konkursie brało udział osiem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami:
Miejsce 1.
Uczniowie z klasy 7 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku: Tomasz Juszczak, Agata Zamolska oraz Jacek Skrzypek (opiekunowie – panie Kamila Komar oraz Patrycja Stajkowska)
Miejsce 2.
Uczniowie z klasy 7b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście: Sara Treffkorn, Hanna Mleczak, Mateusz Krawiec (opiekunowie – panie Jolanta Reimann oraz Patrycja Stajkowska)
Miejsce 3.
Uczniowie z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku: Agata Ceglarek, Oskar Eckert, Amadeusz Młynarczak (opiekunowie – panie Kamila Komar oraz Patrycja Stajkowska)
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody sfinansowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Nadleśnictwo Babimost. Puchar przechodni ufundowany przez Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z Nowego Kramska. Nagrodę tę wręczała zastępca Burmistrza Babimostu pani Genowefa Materna.
Konkurs umilili uczniowie klasy 5b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, którzy pod kierunkiem pani Jolanty Reimann przygotowali przedstawienie w języku niemieckim.
Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.
I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – pani Anna Prządka, pani Agnieszka Gaertner, pani Aleksandra Michalska, pani Jolanta Reimann oraz pani Patrycja Stajkowska.
Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska
Wycieczka do stolicy Wielkopolski - Poznania
10 maja uczniowie klasy IIa, IIb i IIIa wybrali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski - Poznania. Zwiedzaliśmy Stare Miasto, gdzie o godzinie 12.00 zobaczyliśmy symbol Poznania "trykające się" na wieży ratuszowej koziołki. Na Starym Rynku zrobiliśmy też zakupy. Pamiątki będą nam przypominały wizytę w pięknym Poznaniu.
Następnie odwiedziliśmy Blubry, czyli poznańskie legendy w 6D. W tym miejscu doświadczliśmy legend wszystkimi zmysłami. Zmęczeni i głodni odwiedziliśmy Mc' Donalda. Z apetytem spożyliśmy "niezdrowe" jedzenie. Na koniec wybraliśmy się do Poznańskiej Palmiarni. W podróży po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych przeżywaliśmy zachwyt nad pięknem natury. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Babimostu. Zapraszamy do GALERII.
Tekst i zdjęcia - Elżbieta Zdunek.
Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie!
- Wielką przygodę życia przeżywa uczeń naszej szkoły Nikodem Gawroński, który wraz ze swoim trenerem klubowym p. Markiem Przygockim, pełniącym jednocześnie rolę trenera Kadry Narodowej, przebywa aktualnie w kanadyjskim mieście Halifax, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów (U-19) w unihokeju mężczyzn. Nasza polska reprezentacja rozegrała już dwa mecze grupowe: pierwszy ze Stanami Zjednoczonymi, który zakończył się wysokim zwycięstwem Polaków 10:3. Warto w tym miejscu dodać, że pierwszą bramkę dla Polski strzelił Nikodem Gawroński, drugą bramkę zdobył kolega klubowy - absolwent naszego gimnazjum Dawid Szefner, a najlepszym zawodnikiem całego spotkania wybrano kolejnego absolwenta naszego gimnazjum bramkarza Dominika Piątyszka za fenomenalną grę w bramce. Drugim rywalem naszych reprezentantów była Japonia, która po zaciętej walce uległa Polakom 2:3. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Dawid Szefner, którego uznano najlepszym zawodnikiem meczu z Japonią. Kolejnym rywalem Polski będzie Rosja, z którą Polacy zmierzą się w piątek o godzinie 15 czasu polskiego. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, życzą im samych zwycięstw w pozostałych spotkaniach na Mistrzostwach Świata.Na zdjęciu powyżej reprezentanci babimojskiego "Fenomena" na Mistrzostwach Świata w Kanadzie.Kadra Polski z Polonią kanadyjską w Halifax.Kadra Polski podczas aklimatyzacji.Dominik Piątyszek podczas odbioru nagrody za najlepszego zawodnika meczu z USA.Radość Nikodema Gawrońskiego po zdobyciu pierwszej bramki w meczu z USA.Dawid Szefner podczas odbioru nagrody za najlepszego zawodnika meczu z Japonią.Tekst i zdjęcia - Marek Przygocki.
Komunikat
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
Czas strajku był trudnym okresem dla nas wszystkich, dlatego też pragniemy serdecznie podziękować za okazane nam wyrozumiałość i cierpliwość.
Strajk nie został zakończony, lecz zawieszony, gdyż nasze postulaty nie zostały zrealizowane. Nadal domagamy się:
- wzrostu nakładów na edukację do 5 proc. PKB,
- odchudzenia podstaw programowych (w tym lekki tornister),
- kształcenia umiejętności zamiast nauki pamięciowej,
- zmniejszenia biurokracji w szkołach,
- zwiększenia autonomii szkół i nauczycieli,
- wzrostu wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty.
W trosce o dobro uczniów, rodziców, pracowników oświaty, lepszą szkołę postanowiliśmy kontynuować protest, rezygnując z działań wykraczających poza zakres naszych podstawowych obowiązków.
Nauczyciele placówek oświatowych
gminy Babimost
Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych
Przedstawiciele naszej szkoły, którzy wywalczyli tytuły laureatów: Zuzanna Szczeszek i Dominik Sołtysiak wraz z panią dyrektor Ewą Pietrusiewicz oraz panią Agnieszką Weimann wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkól podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2018/2019 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się dnia 3 kwietnia 2019 r. w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata. W roku szkolnym 2018/2019 Lubuski Kurator Oświaty przy pomocy komisji szkolnych, rejonowych i wojewódzkich zorganizował 10 konkursów przedmiotowych z następujących przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, język angielski, język francuski, język niemiecki, język polski i matematyka.
W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 18 127 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 3 379 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 588 uczniów, z których 160 uzyskało tytuł laureata.
Zaświadczenia, listy gratulacyjne oraz nagrody wręczyli laureatom i ich opiekunom Wojewoda Lubuski – Władysław Dajczak oraz Lubuski Kurator Oświaty – Ewa Rawa.
Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pisanki, kraszanki, jajka malowane...
...takie wielkanocne ozdoby i wiele innych znalazło się na wystawie prac dzieci z klas 1-3 naszej szkoły. Zapraszamy do galerii.
Poznaliśmy zawód leśnika
Podczas lekcji doradztwa zawodowego dnia 4.04.2019 r. uczniowie klas 7 a i 7 b mieli okazję zapoznać się z zawodem leśnika. Prezentacji dokonali pracownicy Nadleśnictwa Babimost: pani Izabela Golar i pan Leszek Stasik. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, a najbardziej uczniów zaciekawił sprzęt wykorzystywany przez leśników w pracach leśnych. Dziękujemy!
Sukcesy w konkursie matematycznym "OMEGA"
1 kwietnia 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Zbąszyniu zorganizowano po raz 19 konkurs matematyczny "OMEGA", w którym wzięły udział reprezentacje klas III gimnazjum oraz klas VIII szkoły podstawowej z 5 okolicznych miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Sołtysiak, Paweł Janeczek i Bartosz Zioła. Babimojska reprezentacja zajęła zespołowo I miejsce, a indywidualnie Paweł Janeczek zebrał komplet punktów, tym samym zajmując również I miejsce, natomiast Bartosz Zioła zajął III miejsce. Gratulujemy uczniom oraz ich opiekunom!
W krainie Śródziemia
Hobbit, czyli tam i z powrotem to niezwykle ciekawa lektura, która przenosi czytelników do krainy Śródziemia. Oprócz ludzi można tam spotkać czarodziejów, elfy, trolli, krasnoludów oraz groźne pająki czy wodza orków.
Wędrówkę po tym baśniowym świecie odbyła klasa 6a. Uczniowie na motywach powieści J.R.R. Tolkiena opracowali i stworzyli gry planszowe. Za podstawę planszy posłużyły pudełka do pizzy, które dzięki świetnej znajomości treści lektury oraz wyobraźni szóstoklasistów przeobraziły się w magiczne Śródziemie. Następnie grupy opracowały zasady gry i instrukcje dla graczy.
Zwieńczeniem dwugodzinnej pracy była przyjemność rozgrywki we własnoręcznie wykonane planszówki.
WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH
Z dumą prezentujemy osiągnięcia uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum w tegorocznych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Tytuł laureata uzyskali:
1. Dominik Sołtysiak z matematyki (opiekun pani Grażyna Czerwińska)
2. Zuzanna Szczeszek z języka polskiego (opiekun pani Agnieszka Weimann)
Tytuły finalistów zdobyli:
w gimnazjum:
1. Paweł Janeczek z matematyki (opiekun pani Bożena Dąbrowska)
2. Wiktoria Lehmann z języka polskiego (opiekun pani Wioletta Wernerowska)
3. Michał Truszkowski z języka polskiego (opiekun pani Małgorzata Kaczmarska)
w szkole podstawowej:
1. Dominik Sołtysiak z geografii (opiekun pani Monika Maksimczyk)
2. Dominik Sołtysiak z biologii (opiekun pani Barbara Kubaś)
3. Bogusława Kaźmierczak z języka polskiego (opiekun pani Agnieszka Weimann)
Tytuł laureata konkursu przedmiotowego oznacza uzyskanie 100 % punktów podczas danej części egzaminu, a także maksymalnej liczby punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej, czyli w praktyce otwiera drzwi do każdej szkoły średniej w Polsce.
Serdecznie gratulujemy zdolnym uczniom Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz nauczycielom, którzy tak znakomicie przygotowali swoich podopiecznych do startu w tegorocznych konkursach.
Uroczysta gala, podczas której pani kurator Ewa Rawa wręczy uczniom zaświadczenia i nagrody, odbędzie się w środę 3 kwietnia o godzinie 11.00 w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.
Najmłodsi w wiosennej szacie
Zapraszamy do galerii zdjęć prezentujących najmłodszych uczniów naszej szkoły w wiosennych przebraniach.
Nasi uczniowie na Dniach Frankofonii
- Dnia 20 marca uczniowie kółka języka francuskiego po raz pierwszy w historii naszej szkoły wystąpili na Dniach Frankofonii, organizowanych przez Zakład Filologii Romańskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. W spektaklu, oprócz nas, wystąpiły szkoły z Zielonej Góry i Żagania. Zaprezentowaliśmy program artystyczny w języku francuskim przygotowanym przez Małgorzatę Mazur.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Prezentacje o Marii Skłodowskiej-Curie
Uczniowie klas siódmych i szóstej "b" przygotowywali prezentacje multimedialne o wybitnej polskiej fizyczce i chemiczce - Marii Skłodowskiej-Curie. Konkurs przeprowadzony przez panią Elżbietę Kurowską-Hoły przy wsparciu biblioteki szkolnej miał na celu popularyzację czytelnictwa, rozwijanie umiejętności posługiwania się programem powerpoint oraz pracy w "chmurze". Autorami najciekawszych prac są: Klaudia Kędziora, Mateusz Krawiec i Sara Treffkorn. Uczniowie ci otrzymają dyplomy i upominki. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji:
Maria Sklodowska-Curie Klaudia Kedziora kl. VI b.pdf
„W krainie baśni braci Grimm”
Jak co roku w naszej szkole przeprowadziliśmy trójetapowy konkurs czytelniczy pod tytułem „W krainie baśni braci Grimm”.
Pierwszy indywidualny etap dotyczył znajomości czterech baśni. Laureatami zostali:
IVa - Iga Heyduk, Jakub Koźma oraz Martyna Vogel;
IVb - Jacek Wołek, Maksymilian Czerwiński oraz Kornelia Groszek ;
IVc - Patrycja Konieczek, Hania Kaczorek oraz Ania Głuska.W etapie drugim laureaci poprzedniej części podeszli do testu finałowego, pracując w trzyosobowych grupach (klasowo). Miejsce III zajęła Klasa IVb, miejsce II klasa IVc, a miejsce I klasa IVa.
Na zakończenie uczniowie wzięli udział w etapie plastycznym w grupach 3-4 osobowych. Ich zadaniem było narysować postać z przeczytanych baśni. Miejsce II ex aequo zajęły klasy IVb oraz IVc, natomiast miejsce I zajęła klasa IVa.Gratulujemy uczestnikom wspaniałych wyników, oraz dziękujemy za udział w konkursie, który przygotowały: Wiktoria Lehmann, Amelia Melnik i Julia Hylak pod kierunkiem pani Aleksandry Michalskiej.
Powitanie wiosny:)
Z wielką radością i zaangażowaniem uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnych zabawach, konkursach i przemarszu ulicami miasta, które zorganizowano na powitanie wiosny. Marzanny symbolicznie wyrzucono do worów i już wszyscy mamy nadzieję, że zima nie wróci.
FOTORELACJA Z POWITANIA WIOSNY W NASZJ SZKOLE.
Zdjęcia - Wiktoria Fiołka.
Powitanie wiosny:)
Mistrzowie Inteligencji wyłonieni!
Po zaciętej walce na słowa, gesty i rysunki, a przede wszystkim na błyskotliwość oraz refleks "MIstrzami Inteligencji 2019 r." okazali się:
- w klasach 4-6 - klasa Vb (Reprezentacja: Nikola Litwa, Zuzanna Matysiak, Alicja Grobys, Wiktor Grasza, Patryk Borek);
- w klasach 7-8 i III PG - klasa 8a (Reprezentacja: Julia Kołaska, Piotr Hoły, Julia Różycka, Dominik Sołtysiak, Bogusława Kaźmierczak).
Zwycięzcy otrzymali puchary przechodnie, dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Mistrzom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę! Organizatorki konkursu - Ewelina Wozińska i Wioletta Wernerowska.
Konkurs - 7 grzechów głównych
Już po raz jedenasty wyłoniono najlepsze prace w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Konkurs został zorganizowany przez Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
Jury miało niełatwe zadanie i musiało wybrać spośród wielu pięknych prac te, które stanowiły najlepsze zobrazowanie tematu.
Uczeń naszej szkoły Kacper Żołądkiewicz zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Komisja w składzie: prof. UŚ dr hab. Urszula Szuścik (Uniwersytet Śląski w Katowicach), dr Katarzyna Gielecka-Grzemska (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Filia w Cieszynie, Wydział Artystyczny, Katedra Grafiki), ks. Tomasz Zmarzły (historyk sztuki, redaktor Tygodnika Niedziela) oraz artysta plastyk Bartek Gawlik (Muzeum Saturn w Czeladzi) oceniła prace Warto zaznaczyć, że w rekordowej ilości - 823!
Spośród wielu interesujących pomysłów i rozwiązań twórczych wyłoniono te, które najmocniej odzwierciedlały ideę konkursu i stanowiły najciekawszą wypowiedź artystyczną, uwzględniającą zarówno warsztat, jak i tematykę.
Jeszcze raz gratulujemy sukcesu naszemu uczniowi.
Halina Grina
Misterium
Podczas rekolekcji szkolnych na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście została przedstawiona Męka Pańska. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klas od 4 do 8 Szkoły Podstawowej w Babimoście i przedstawiciele klas trzecich gimnazjum oraz wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście.
Scenariusz został opracowany przez katechetkę H. Grinę na podstawie twórczości Romana Brandstaettera. Za reżyserię odpowiedzialne były p. H. Grina i J. Reimann. Scenografię przygotowali p.U. Zając, p. K. Stroińska, B. Wołek, P. Kubiak.
W inscenizacji wykorzystano formę pantomimy. Gra aktorów oraz recytacja wierszy odbyła się na tle muzyki E. Morricone oraz V symfonii P. Czajkowskiego. Charakterystyczne momenty grozy i liryki w symfonii P. Czajkowskiego wykorzystano w grze aktorów dla podkreślenia momentu ukrzyżowania i śmierci Pana Jezusa.
Przedstawienie rozpoczyna się sceną ostatniej wieczerzy po której Jezus z apostołami udali się do ogrodu oliwnego. Kolejne sceny to pojmanie w ogrodzie Pana Jezus oraz sąd przed Piłatem zakończony wyrokiem. Przedstawiona została też droga krzyżowa Pana Jezusa. Jego spotkanie z Matką,Szymonem z Cyreny, Weroniką, płaczącymi niewiastami oraz ukrzyżowanie a następnie zdjęcie Jego ciała i złożenie w grobie. Inscenizacja kończy się sceną zmartwychwstania Pana Jezusa i Jego spotkanie z Marią Magdaleną, która w ogrodniku rozpoznaje Zmartwychwstałego Pana.
Przepiękna muzyka E. Morricone oraz P. Czajkowskiego, gra aktorów, recytacja wierszy, sceneria, przeniosła widzów w przeszłość wzbudzając refleksję i zadumę o czym świadczyła cisza i skupienie podczas dwukrotnego przedstawienie tej inscenizacji.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie