Tomcio Paluch, Śnieżka, Czerwony Kapturek i Dziewczynka z zapałkami w inscenizacjach uczniów klasy 4 c. Zobacz wiecej zdjęć...
Tomcio Paluch, Śnieżka, Czerwony Kapturek i Dziewczynka z zapałkami w inscenizacjach uczniów klasy 4 c. Zobacz wiecej zdjęć...
Wzwiązku z otrzymaniem aktualnych pieczęci urzędowych uczniowie szkoły podstawowej mogą zgłaszać się do sekretariatu w celu zaktualizowania legitymacji szkolnych.
Uczniów klas VII prosimy o dostarczenie aktualnych zdjęć do nowych legitymacji.
Szkolny Klub Europejski przy Szkole Podstawowej oraz Kółko Teatralne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście przygotowali sztukę na podstawie książki Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Premiera tego przedstawienia odbyła się 8 grudnia 2017 r. o godz. 18.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście.
W przygotowaniach do przedstawienia, przy scenografii, oświetleniu, efektach specjalnych tygodniami pracowali zaangażowani sercem rodzice występujących dzieci i młodzieży oraz ludzie zaprzyjaźnieni z naszym teatrem. Strojami z epoki wiktoriańskiej wsparł nas Teatr Lubuski w Zielonej Górze, z którym to współpracujemy już ponad 10 lat, wystawiając nasze sztuki. W pomoc zaangażowaliśmy także zakłady pracy, które wspomogły nas materiałami do tworzenia dekoracji.
W przedstawieniach naszych, często biorą udział dzieci od przedszkola aż po naszych absolwentów, studentów a także osoby dorosłe. Cieszymy się, że co roku możemy wprowadzić mieszkańców naszego miasteczka w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, w zaczarowany świat dzieciństwa i baśni.
Wspaniała scenografia i kostiumy, wyjątkowa gra aktorów, znakomita muzyka, bogactwo ruchu i obrazu gwarantowała fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, opowiadające o tym co w życiu jest najważniejsze. To sztuka, którą warto było zobaczyć! O popularności naszych corocznych przedstawień świadczyć może zawsze po brzegi wypełniona sala.
Jolanta Reimann
Fotorelacja Lecha Kozubala z próby generalnej przedstawienia.
Tajniki pracy nad teledyskami, czym jest magiczny green screen oraz na czym polega praca kierownika planu dowiedzieliśmy się dzięki widowisku "Teatr Show", w którym wzięliśmy udział 11.12.2017 r. w Wolsztynie. Kilkoro z nas mogło wypróbować sił na scenie, prezentując swoje talenty wokalne i taneczne. Już wkrótce zamieścimy teledysk z naszego udziału w tym widowisku.
Jednym z głównych zadań naszej szkoły jest profilaktyka. Sprawne porozumiewanie się to podstawowa umiejętność społeczna. Zachowanie właściwej komunikacji, konstruktywna dyskusja daje szanse na unikanie zachowań ryzykownych oraz agresji. Warsztaty miały na celu ukazać jak właściwie rozpoznawać i stosować komunikaty niewerbalne w relacjach interpersonalnych. Uświadomić znaczenie umiejętnego porozumiewania się między ludźmi oraz uwrażliwić na potrzeby i prawa rozmówców w trakcie procesu komunikowania się.
Tekst i zdjecia - Barbara Kubaś.
7.12 odbyła się niecodzienna lekcja techniki- dzięki ogromnemu sercu naszego sponsora, który sfinansował zakup pomocy, oraz dzięki niezwykłej uprzejmości p. Małgorzaty Paciejewskiej, która wprowadziła uczniów w arkana florystyczne. Uczniowie poznali podstawowe zasady i najnowsze trendy florystyczne, rozwinęli swoją kreatywność, czego dowodem są prześliczne kompozycje. Można je podziwiać w szkole oraz w miejscowych instytucjach. Więcej zdjęć...
Najmłodsi uczniowe pilnie poznają literki i uczą się trudnej sztuki czytania, W piątek 8.12.2017 r. zostali przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Uroczystość uświetniła Królowa Książka ze swoją świtą, wręczając dzieciom pamiątkowe dyplomy i częstując słodyczami. Dziękujemy uczniom kl. 7a - Klaudii Nowak, Natalii Kliks oraz Piotrowi Hoły za pomoc w organizacji imprezy.
Pamiętajcie - biblioteka czeka! Jeśli będziecie jej częstymi gośćmi, odkryje przed Wami wiele tajemnic!
Złość jest naturalnym uczuciem, które przeżywają wszyscy i na pojawienie się którego nie mamy wpływu. Dlatego złoszczenie się nie jest samo w sobie ani złe, ani dobre. Możemy mieć natomiast wpływ na to, co robimy, gdy czujemy złość. Sposoby wyrażania złości bywają różne i przynoszą różne konsekwencje….o tym i jak rozładować negatywne emocje uczyli się nasi uczniowie na zajęciach warsztatowych „Gdzie mieszka złość - jak radzić sobie z agresją i przemocą “ prowadzonych przez Panią Barbarę Garbowską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulechowie.
Mikołajkowym prezentem dla najmłodszych uczniów był spektakl teatru KRAK – ART z Krakowa, który wystawił „Przygody Jacka i Placka”. Bajka opowiada o dwóch bliźniakach, którzy wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy i nauki. Pewnego razu postanowili porzucić dom i szybko się wzbogacić. Wyruszyli w podróż pełną przygód, a ich celem było zdobycie księżyca. Ta pełna humoru i zabaw opowieść w przystępny sposób uczy jak cienka jest granica między dobrem i złem.
W dniu 5.12.2017 r. odbyło się spotkanie klas II i III gimnazjum z policjantami - panią sierżant Darią Puchalską oraz panem starszym sierżantem Piotrem Czubą w ramach programu „Razem bezpieczniej”. Podczas spotkania została również przeprowadzona ankieta.
Program wspiera przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa: przeciwdziałanie patologiom społecznym, przemocy, narkomanii oraz ograniczenie dostępu do substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy.
Bardzo radosny był andrzejkowy czwartek (30.11.2017 r.) w klasie 3 a. Odświetnie wystrojeni wróżyliśmy, bawiliśmy się, przeprowadzaliśmy konkursy oraz zajadaliśmy smakołyki. Dowiedzieliśmy się kto pierwszy wyjdzie za mąż oraz ożeni się. Poznaliśmy imiona swoich przyszłych wybranków. Każdy z nas wywróżył sobie swój przyszły zawód. Wiele uciechy sprawiły nam wspólne tańce przy muzyce. Żałowaliśmy, że czas tak szybko minął i trzeba wracać do domu. ZDJĘCIA
W listopadzie 2017 roku, w naszej szkole odbyła się zbiórka rzeczy dla dzieci w ramach akcji: „SZPIKOWA PACZKA”. Przez cały miesiąc zbieraliśmy prezenty dla dzieci będących pacjentami odziału onkologicznego w Poznaniu oraz ich rodzin. Akcja cieszyła się dużą popularnością a darczyńcy zaskoczyli nas swoją hojnością i chęcią niesienia pomocy. Po kilku dniach sala zaczęła napełniać się podarkami: zabawkami, grami, słodyczami, pościelami, poduszkami, książkami, kosmetykami, środkami czystości oraz żywnością o długim terminie przydatności do spożycia. Nasze prezenty zostały dostarczone do punktu zbiórki w Zbąszyniu, skąd na początku grudnia trafią do siedziby „Drużyny Szpiku” a następnie do dzieci na oddziale onkologicznym w Poznaniu. Pokaźna ilość zebranych w naszej szkole prezentów zrobiła nieswmowite wrażenie na organizatorce zbiórki w Zbąszyniu. Otrzymaliśmy ogromne podziękowania za włączenie się do akcji „SZPIKOWA PACZKA”, empatię i chęć pomocy. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę – dzieciom i ich rodzicom – chciałabym gorąco podziękować za ofiarność i wrażliwość na potrzeby innych ludzi.
Oto kilka przykładowych zdjęć, tego co udało nam się zebrać:
Anna Wołek
(koordynatorka akcji w Szkole Podstawowej w Babimoście)
Dnia 28.11.2017 r. klasy 3b, 3c i 2a odbyły wycieczkę do wytwórni bombek w Rostarzewie.
Celem wycieczki było zapoznanie z etapami produkcji bombek. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali powstawanie bombek na kolejnych stanowiskach i podziwiali umiejętności osób, które zapoznawały dzieci z kolejnymi etapami. Widzieliśmy wydmuchiwanie bombek, malowanie, dekorowanie i pakowanie. Na koniec wszyscy mogli kupić bombki, których było tak dużo i tak różnych, iż trudno było się zdecydować , na wybranie tej najpiękniejszej. Zakupy pozwoliły nam również poćwiczyć umiejętność obliczania ile i które bombki mogę kupić?
Wycieczka była ciekawa i pomimo deszczowej pogody wróciliśmy bardzo zadowoleni.
27 listopada w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Magiczny Kapelusz". Grupa T Toruń przedstawiła w spektaklu istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów. Poczucie odrzucenia i osamotnienie jest jedną z głównych przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie poznali historię sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna Helena mrówka również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot…
Inscenizacja bardzo podobała się wszystkim uczniom. Widzowie dowiedzieli się również, że nie tylko wygląd świadczy o człowieku, ale jego czyny też są ważne.
Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się warsztaty gry na bębnach. O ich zastosowaniu w przeszłości i obecnie oraz o technice gry opowiedział uczniom klas 1-3 SP bębniarz Adam Such. Dowiedzieliśmy się, że bębny afrykańskie to pierwsze instrumenty świata. Początkowo ich konstrukcja była bardzo prosta. Najczęściej był to krótki wydrążony drewniany kloc, na który naciągano płat zwierzęcej skóry. By wydobyć zeń dźwięk używano rąk, kości lub drewnianych patyków. Najstarszy znaleziony przez archeologów bęben pochodzi z epoki neolitu. Powstał około 6000 lat przed Chrystusem.
Dzieci z dużym zaangażowaniem próbowały wybijać rytm tworząc kilkunastoosobowe zespoły. Dudnienie instrumentów słychać było w całej szkole.
Dziękujemy p. Adamowi za wprowadzenie nas w krąg afrykańskiej kultury i muzyki.
Naszą szkołę odwiedzili policjanci: dzielnicowa sierż. Daria Puchalska i dzielnicowy st. sierż. Piotr Czuba, by w w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego LUPO wśród uczniów z klas I-IV szkoły podstawowej propagować temat : BEZPIECZNY UCZEŃ i związane z nim zagadnienia:
1.Bezpieczeństwo komunikacyjne.
2.Bezpieczeństwo w szkole.
3.Bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.
4.Kontakt z osobą obcą.
5.Inne niebezpieczeństwa.
6.Cyberprzemoc.
W piątkowy wieczór 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście odbył się wieczór poezji pt. „Jesienny koncert ze świerszczem”. Licznie przybyli goście, w pięknej i ciepłej scenerii malowanej kolorami jesieni, mieli okazję wysłuchać recytacji poezji Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Jana Lechonia, Władysława Broniewskiego, Jarosława Iwaszkiewicza i innych poetów w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście.
Jesienną zadumę wywołaną poezją, przerywano nastrojową muzyką- utworami Czesława Niemena, Magdy Umer, Skaldów. Wzruszająco na skrzypcach zagrała Jagoda Urbanowicz, natomiast Wiktoria Olender zaśpiewała z panią Jolantą Reimann piosenkę „Jesienna zaduma”
Nad organizacją imprezy czuwały Panie Jolanta Reimann i Małgorzata Kaczmarska przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Babimoście. O oprawę muzyczną zadbał pan Marcin Szczechowiak, któremu serdecznie dziękujemy.
Mimo jesiennej szarugi za oknem, był to przemiły pachnący herbatą listopadowy wieczór.
Jolanta Reimann i Małgorzata Kaczmarska
Jolanta Reimann
Dziewczęta z naszej szkoły – Oliwia Lepczyńska i Emanuela Król wzięły udział w półfinale międzywojewódzkim XVIII Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej, który obył się 17 listopada 2017r. na Scenie Kameralnej Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego. Dzieci i młodzież recytowały utwory w ciepłej i życzliwej atmosferze zapewnionej przez organizatorów i jury.
Gimnazjalistki świetnie poradziły sobie z interpretacją wierszy poetki, a Oliwka zajęła I miejsce i zaprezentuje jeszcze raz swoje umiejętności w finale 2 grudnia 2017 r. w Świebodzinie. Obu dziewczętom gratulujemy odwagi i talentu!
Uczennice przygotowała p. Wioletta Wernerowska.
Powered by aSc EduPage