Poczet sztandarowy z naszej szkoły, delegacja nauczycieli oraz wielu uczniów i ich rodziców wzięło udział w gminnych obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości wysłuchano przemówienia Burmistrza Babimostu Bernarda Radnego. Nastęnie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz Bohaterów Walk o Polskość i Wolność Ziemi Babimojskiej. Uroczystość uświetniła Kompania Honorowa 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, którą dowodził porucznik Mateusz Strzałkowski oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Babimostu.
Warsztaty fotograficzne
Zwycięzcy konkursu fotograficznego pt. "Jak spędzam czas wolny na Babimojszczyźnie" - uczniowie naszej szkoły oraz Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku 10 i 17.11.2017 r. wzięli udział w I części warsztatów fotograficznych. Zajęcia prowadził Lech Kozubal – młody, ale doświadczony fotograf, który w przystępny i ciekawy sposób dzielił się swoja wiedzą m.in. na temat kompozycji zdjęcia, operowania światłem oraz umiejętnego stosowania różnych trików fotograficznych. Młode adeptki sztuki fotograficznej poznały też sposoby komputerowej obróbki zdjęć.
Obchody Święta Niepodległości
10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Odświętnie ubrani uczniowie, aby uczcić to ważne wydarzenie, przypięli własnoręcznie wykonane kotyliony. Dla przypomnienia historii sprzed 99 lat nauczyciele świetlicy wraz z młodzieżą przygotowali montaż słowno-poetycki. Wspólnie śpiewaliśmy przy karaoke "My, pierwsza brygada" oraz inne pieśni patriotyczne. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy "Animowaną Historię Polski" Tomasza Bagińskiego. Podczas apeli wręczono również nagrody dla laureatów konkursu "Zachowaj Trzeźwy Umysł", konkursów czytelniczych oraz konkursu fotograficznego "Jak spędzam czas wolny na Babimojszczyźnie" zorganizowanego przez TMZB. Następnie wszyscy uczniowie wraz z przedszkolakami przemaszerowali ulicami miasta wymachując biało-czerwonymi flagami i balonikami.
Jak wyczarować fantastyczną szkołę?
Czwartoklasiści naszej szkoły 7 listopada br. pojechali do Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze na spektakl będący adaptacją ich lektury – „Akademii pana Kleksa”. Zarówno reżyser jak i aktorzy bardzo się postarali, by rozbawić, wzruszyć, a czasem nieco przestraszyć młodą widownię, która entuzjastycznie reagowała na to, co dzieję się na scenie. A działo się wiele. Ruch, dynamika, śpiew, taniec, oryginalne rekwizyty i kostiumy. Twórcy potrafili np. za pomocą mioteł i kubłów wyczarować dzika, słonia czy nosorożca.
Jednak najlepszą recenzją przedstawienia są wrażenia najmłodszych widzów. Michałowi Mnichowi najbardziej podobało się, że szpak Mateusz odnalazł swój guzik. Piotrkowi Rojkowi cała historia zaklętego księcia, Natalce Ludowicz kostiumy aktorów, a Olkowi Kargulowi kara, jaka spotkała niegrzeczną lalkę – Alojzego. Marysia Sołtysik natomiast stwierdziła, że podobało się jej po prostu wszystko.
Spotkanie z leśniczym
Klasy trzecie SP wzięły udział 7.11.2017 r. w spotkaniu z leśniczym Bartoszem Heydukiem. Prelekcja doświadczonego leśnika miała na celu wzbogacenie wiedzy o lesie i jego mieszkańcach. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co ma wspólnego las ze Shrekiem. Otóż Shrek jest zielony i las jest zielony. Shrek ma warstwy i las ma warstwy: ściółkę, runo, podszyt i wysokie drzewa. Rozmowa była ilustrowana pięknymi zdjęciami. Dziękujemy za to ciekawe spotkanie:)
Dzień Spódnicy
Dzień Spódnicy (i elegancji), obchodzony na całym świecie 30 października, po raz pierwszy obchodzono również w naszej szkole. Uczennice w odświętnych spódniczkach i chłopcy w eleganckich koszulach zasłużyli na zwolnienie od pytania.
Szkolne korytarze wyglądały jak wybiegi na pokazach mody. Niektórzy potraktowali tę inicjatywę samorządu szkolnego z przymrużeniem oka wzbudzajac szczególne zainteresowanie i brawa za odwagę. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku:)
Muzyka musicalowa na koncercie filharmoników
Rozpoczęliśmy nowy sezon koncertów filharmonicznych. Dnia 30.10.2017 r. uczniowie klas IV –VII uczestniczyli w koncercie tercetu z Filharmonii Zielonogórskiej. Tematyką była muzyka musicalowa. Artyści zapoznali słuchaczy z pojęciem „musical” i zaprezentowali muzykę do utworu „Czarnoksiężnik z Krainy Ozz” oraz „Skrzypek na dachu”. Uczniowie klas młodszych również wysłuchali utworów z musicalu o Dorotce poszukującej swego domu w Krainie Ozz.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Biblioteka Szkoły Podstawowej w Babimoście w październiku zaproponowała uczniom kilka konkursów i zabaw majacych na celu popularyzację czytelnictwa oraz wykazanie się pomysłowością, wiedzą i poczuciem humoru. Oto wyniki konkursów:
-konkurs na zakładkę do książki:
I miejsce – Oskar Stroiński, Julia Ludowicz, Hanna Krawczuk
II miejsce – Hanna Łukaszewska, Amelia Kubiak
III miejsce – Natalia Ludowicz, Mateusz Krawiec
WYRÓŻNIENIA: Hanna Mleczak, Zofia Szczeszek, Zuzanna Szczeszek, Dominik Sołtysiak, Natalia Wołodkiewicz
Zakładki zostały wykonane na zajęciach plastycznych pod kierunkiem p. Bożeny Wołek.-konkurs czytelniczy dla fanów „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”:
I miejsce – Zuzanna Gulgowska
II miejsce – Klaudia Kędziora i Maksymilian Czerwiński
III miejsce – Michał Grocholski i Amelia Kubiak-konkurs - zabawia „Wpisz w dymek, co mówią do nas zwierzęta na plakatach”
I miejsce – Zuzanna Gulgowska 6b
II miejsce – Gabriela Majsner 7a
III miejsce - Natalia Kliks 7a i Małgorzata Stasik 5 aOprócz tego książki o sporcie i popularnonaukowe "wyszły" do uczniów na korytarz szkolny, gdzie zainteresowani mogli je obejrzeć i wypożyczyć.
Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody na najbliższym apelu szkolnym i pochwały do dziennika:)
Dary jesieni
Jesień na dobre zagościła nie tylko w parku, ale także w holu naszej szkoły, gdzie najmłodsi uczniowie wraz z wychowawczyniami przygotowali wystawę prezentującą dary jesieni. Więcej zdjęć:)
"Opatrunek na ratunek"
Zapraszany do udziału w kolejnej edycji akcji "Opatrunek na ratunek" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.
W misyjnych przychodniach i szpitalach brakuje dosłownie wszystkiego. A do takich zgłaszają się wszyscy, których nie stać na płatne leczenie w państwowych szpitalach czy przychodniach. Dlatego każdy bandaż czy plaster są na wagę złota.
Co zbieramy?
- bandaże zwykłe i elastyczne,
- plastry opatrunkowe (wszystkie rozmiary),
- rękawiczki gumowe;
- wata, lignina,
- kompresy, gazy (jałowe i niejałowe),
- igły i strzykawki.
Do kiedy?
Zbiórka potrwa do końca listopada br.
Gdzie przynosić?
Do sali 38 (do Pani Kaczmarskiej) lub do wychowawców klas.
Za włączenie się w akcję i wszelką pomoc z góry dziękujemy!
Podziękowanie za szczoteczki
W imieniu Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w niedawno zakończoną akcję "Kup Pan szczotkę". Zebrane szczoteczki i pasty zostały wysłane do siedziby fundacji, a stamtąd trafią do afrykańskich dzieci.
Samorząd Uczniowski
Przedstawienie teatralne
Uczniowie klas 1-3 obejrzeli dziś przedstawienie pt. "Kaczka Cudaczka" przygotowane przez Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa.
Wyniki konkursu fotograficznego
Młodzi fotografowie biorący udział w konkursie pt. "Jak spędzam czas wolny na Babimojszczyźnie" pokazali na swoich zdjęciach jak ciekawie i różnorodnie można spędzać czas wolny w naszym regionie. Malownicze jeziora, lasy i pola, dobra infrastruktura sportowa, ścieżki rowerowe czy place zabaw. Każdy z 18 uczestników pokazał najciekawsze miejsca w swojej miejscowości lub urocze zakątki, gdzie można szukać wytchnienia po pracowitym dniu. Na Babimojszczyźnie nie sposób się nudzić!
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Wiktoria Muńko
II miejsce – Marta Bannach, Olaf Bannach
III miejsce – Wiktoria Fiołka, Julia Kocur, Malwina Sikora, Amadeusz MłynarczakWyróżnienia – Julia Hylak, Amelia Melnik, Wiktoria Rakowska, Agata Ceglarek, Hubert Niemiec (wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika konkursu). Gratulujemy:)
Obejrzyj zdjęcia zgłoszone na konkurs!
Osoby wyróżnione i nagrodzone otrzymają okolicznościowe kubki i publikacje naszego stowarzyszenia oraz wezmą udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Lecha Kozubala.
Wycieczka do planetarium
- W piątek, 29 września, czterdziestoosobowa grupa przyrodników z naszej szkoły odwiedziła Centrum Przyrodnicze oraz Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Podczas tej wyprawy każdy z uczniów mógł się poczuć jak prawdziwy odkrywca. Naukowych wyzwań w Centrum Przyrodniczym było bardzo wiele. Ciekawe eksperymenty, iluzje optyczne, kreatywne klocki to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Później udaliśmy się do planetarium, gdzie każdy mógł się przekonać, ile ważyłby na poszczególnych planetach (i Księżycu) naszego Układu Słonecznego. Najbardziej atrakcyjną była masa naszego ciała na Księżycu. Do zważenia na Ziemi jakoś brakowało chętnych. Następnym punktem programu był bardzo ciekawy seans filmowy "Ziemia, Księżyc i Słońce. Film wyświetlany był na specjalnej dziesięciometrowej kopule, a my leżeliśmy w wygodnych fotelach, podziwiając niezmierzone głębie kosmosu.Jak bardzo udana była nasza wycieczka, możemy zobaczyć na zdjęciach z wyprawy. Organizatorem pobytu w Zielonej Górze była Dyrekcja naszej szkoły, pyszne bułki i inne smakołyki przygotowały panie Kucharki, kierownikiem wycieczki był pan Wojciech Jaroszek, opiekunami pani Iwona Firlej-Prętka i pan Wiesław Zięba.
ZDJĘCIA Z WYCIECZKITekst i zdjęcia - Wiesław Zieba.
Legitymacje szkolne w roku szkolnym 2017/2018
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29.09.2017 r. jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Nasza szkoła również włączyła sie w tę inicjatywę. Uczniowie klas drugich i trzecich słuchali czytanych przez wychowawczynie fragmentów książek. Sami również czytali urywki opowieści: "Oto jest Kasia" - M. Jaworczakowej, "Jak to ze lnem było" M.Konopnickiej i "Baltic. Pies, który płynął na krze" - B. Gawryluk. Pierwszoklasiści mieli dziś swoje pierwsze spotkanie z biblioteką, gdzie poznali książkę "Maja na tropie jaja" R. Witka.
Zachęcamy rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom, nawet, gdy już potrafią czytać. Wspólne głośne czytanie buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa, niezwykle stymuluje rozwój mózgu, przynosi ogromną wiedzę ogólną, rozbudowuje słownictwo. Życzymy wielu miłych chwil z książką:)
Harcerski Bieg Terenowy
W sobotę dnia 23.09.2017 r. na Linach spotkali się uczestnicy V Harcerskiego Biegu Terenowego. Spotkanie zainspirowane było zbliżającą się 100 rocznicą Powstania Wielkopolskiego. Wśród dzieci i młodzieży z Kargowej i Wielichowa byli też uczniowie z klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Babimoście. Gry terenowe, w których wzięła udział młodzież, miały na celu przypomnienie faktów z historii walk powstańców w naszym regionie. Kończące imprezę ognisko było okazja do rozmów i bliższego poznania się zarówno młodych uczestników jak i ich opiekunów.
Tekst i zdjęcia - Bożena i Anna Wołek.
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 22.09.2017r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Wiktora Olender (klasa IIIA), a jej zastępcą Wiktora Judt (klasa IIIA). Frekwencja wyniosła 79%. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie